Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
 

CYBINA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 


...
Kiedy Pan Bóg chce kogoś ukarać,
najpierw odbiera mu rozum...
22 VII 2018, 09:09:00
...Tak, kiedy Pan Bóg chce kogoś ukarać, najpierw odbiera mu rozum. Stare jak świat porzekadło polskiego ludu miast i wsi, teraz na progu już XXII wieku, sprawdza się w polskiej rzeczywistości, jakby było wymyślone na miarę potrzeb. Hosanna!

Właśnie zauważyłem, że oto stało się coś, czego polska historia nie odnotowała od czasów Mieszka I, aż do teraz, kiedy to właśnie stało się, jako wydarzenie godne odnotowania nie tylko w historii świata, ale także w Księdze Rekordów Guinnessa. Polski parlament, czyli Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, za sprawą Marszałka Sejmu, pana Marka Kuchcińskiego i za sprawą Marszałka Senatu, pana Stanisława Karczewskiego, został wyalienowany z Narodu, za pomocą solidnie przygotowanych ogrodzeń i barier, za którymi na terenie sejmowym mogą przebywać tylko i wyłącznie parlamentarzyści - Wybrańcy Narodu.
więcej »
Ludziom w Polsce żyje się znakomicie.
No, może nie wszystkim.
9 VI 2018, 19:05:00
Nie wspominajmy więc o tych setkach tysięcy niedożywionych polskich dzieci, o tych niepełnosprawnych pogardzanych biedakach, żebrzących u Rządu o 500 złotych na przeżycie, w ogóle nawet nie starajmy się myśleć o milionach obywateli III Rzeczypospolitej utrzymujących się przy życiu na granicy ubóstwa, lub poniżej tej granicy, nie próbujmy wspominać o emerytach na głodowej daninie z ZUS-u i zapomnijmy o pracownikach najemnych, w budżetówce i u prywaciarzy, dla których 2000 złotych miesięcznej pensji na rękę, to jest luksus. O którym coraz częściej zresztą wspomina Pan Premier, ostatnio w Sejmie, waląc naród po oczach propagandą sukcesu, jak kiedyś, Cześć Jego Pamięci, I sekretarz KC PZPR, Tow. Edward Gierek, wołając, że ludziom w Polsce żyje się dostatnio, a będzie jeszcze lepiej.
więcej »
Boże Młyny mielą stale, chociaż bardzo powoli...
29 V 2018, 18:11:00
Jak poinformowała prasa, protest niepełnosprawnych i ich matek w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, po 40 dniach trwania został zakończony, bez zrealizowania przez rząd postulatów tej społeczności obywateli najbardziej poszkodowanych przez los.

Polska "klasa polityczna" nie pochyliła się z troską i szacunkiem nad postulatami niepełnosprawnych żądających tylko zwiększenia o 500 złotych ( równowartość 136 dolarów amerykańskich ) ich miesięcznej renty socjalnej, wynoszącej obecnie 865 złotych i 3 grosze, czyli znajdującej się znacznie poniżej tzw. minimum socjalnego, wynoszącego na jedną osobę nieco ponad 1 tysiąc złotych miesięcznie, kwotę całkowicie zresztą oderwaną od rzeczywistych kosztów utrzymania się tu i teraz.
więcej »
Dla kogo jest Sejm?
17 V 2018, 10:18:00
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawicielstwo narodu, reprezentant wszystkich bez żadnych wyjątków obywateli, obraduje w gmachu przy ulicy Wiejskiej w stolicy Najjaśniejszej Rzeczypospolitej - w Warszawie. Ten wspaniały gmach, jak wynika z jego funkcji i przeznaczenia jest miejscem nie tylko dla parlamentarzystów, ale właśnie dla obywateli i dlatego powinien być dla nich dostępny, aby z galerii sejmowej mogli przysłuchiwać się obradom ich przedstawicieli i w pewnym sensie brać udział w tworzeniu prawa, obserwować zachowania i wystąpienia parlamentarzystów. Gmach ten powinien być dostępny dla obywateli także i wtedy, kiedy dzieją się w nim wydarzenia takie, z jakimi mamy do czynienia teraz, gdy protestują w nim niepełnosprawni i ich matki domagając się od przedstawicieli narodu respektowania ich żądań i uzasadnionych potrzeb. Tego, co od państwa z zasady powinno im się należeć.
więcej »
O, cześć wam panowie magnaci...
13 V 2018, 20:24:00
91-letnia, zasłużona dla Polski weteranka, uczestniczka Powstania Warszawskiego, harcerka z ugrupowania Szarych Szeregów, Pani Wanda Traczyk-Stawska, emerytowana wieloletnia nauczycielka w szkole specjalnej, nie została wpuszczona do gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, kiedy pragnęła spotkać się tam z grupą protestujących od wielu dni w Sejmie niepełnosprawnych polskich obywateli, młodych ludzi tragicznie pokrzywdzonych przez los, często skazanych na niesamodzielność przez całe życie. Kiedy Pani Wanda Traczyk-Stawska znalazła się przy wejściu na teren sejmowy, funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej powołując się na otrzymane rozkazy, zabronili jej wejścia do Sejmu. Nawet, kiedy jeden z posłów chciał wprowadzić Panią Wandę Traczyk-Stawską na teren sejmowy jako swojego gościa, także i jemu zabroniono uczynienie tego.
więcej »
...Click for Poznan, Poland Forecast