Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
 

CYBINA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Zagadka 67 czyli władza korporacji...
Zagadka 67 czyli władza korporacji...
13 IV 2012, 11:43:04


Trwa dyskusja i wymiana opinii na temat „reformy emerytalnej”. Ten kolejny zabieg „chirurgiczny” na społeczeństwie polskim ma rzekomo zapewnić godne „dożycie” obywateli po zakończeniu pracy zawodowej dla dobra kraju. Przedstawione propozycje oraz przebieg debaty skłaniają do zadania zasadniczego pytania: Dlaczego z takim uporem rząd chce wprowadzać zmiany, które wejdą w życie za kilkadziesiąt lat, kiedy nie będzie już administrujących obecnie Polską ministrów? A więc nie chodzi tu o zwycięstwo w najbliższych wyborach.Odpowiedź na powyższe pytanie stanie się prosta, jeśli wyjrzymy poza horyzont wewnętrznej sytuacji Polski. Jest on medialnie zamknięty, a przeciętny obywatel nie ma czasu i możliwości dostępu (po to obniża się poziom edukacji) do obcojęzycznych mediów światowych, zarówno tych tzw. „głównego nurtu”, jak i tych atakujących rzeczywistość z boku, ale głębiej i bliżej prawdy.

Otwarcie okna na świat pozwala na szybkie rozwiązanie „zagadki 67” i zrozumienie ukrytych wątków teatru rządowo-medialnego. Koncentrowanie się na wieku przyszłych emerytów i pozornej trosce władz o ich przyszłość jest takim samym zabiegiem, tych samych autorów, którzy promowali „demokrację” i „wolny rynek”. Kim oni są?

„Oni” to międzynarodowe korporacje i światowa finansjera czyli korpokracja. To „oni” dążą do zapewnienia sobie bajecznych zysków i rzeczywistej władzy na długie lata. To „oni” poprzez globalną prywatyzację i zagarnianie surowców naturalnych (przede wszystkim energetycznych) tworzą nowy system zarządzania naszym globem, polegający na gigantycznym bogaceniu się wąskiej elity i wyzysku światowego ludu pracy. W tym celu właśnie dokonano zmiany ustroju w Europie Wschodniej i wymieniono Związek Radziecki na Rosję. Eksperyment tworzenia tzw. ustroju socjalistycznego dokonany także przez „nich”, m.in. poprzez rewolucję bolszewicką okazał się dla „nich” mało efektywny. Dokonano więc zmiany na „demokrację” i „wolny rynek” poprzez rewolucje aksamitne, co pozwoliło przechwycić całe systemy bankowe i gospodarkę „rynków wschodzących”. To dlatego Polacy (i nie tylko) powinni dłużej pracować w systemie „urawniłowki” – wszyscy dostaną równie mało.

Korporacje osiągają swoje cele poprzez pokojową wymianę ekip rządzących (Europa Wschodnia), interwencje militarne (Irak, Libia), embarga finansowo-gospodarcze (Iran, Korea Północna) oraz przy pomocy korporacyjnych mediów. Światowe środki masowego przekazu są zorganizowane w zaledwie kilku wielkich grupach, co pozwala elicie światowej na pełną kontrolę informacji, manipulowanie i kształtowanie globalnego społeczeństwa pod kątem własnych potrzeb. Tak się dzieje również w naszym kraju.

Na szczęście ludzie pracy w Polsce (i nie tylko) zorientowali się już (m.in. znakomite przemówienie przewodniczącego „Solidarności” w Sejmie) na czym polega ta gigantyczna manipulacja. Dowodzą tego także coraz częstsze demonstracje oraz głosy protestu i krytyki z różnych środowisk. Społeczeństwo polskie jeszcze nieśmiało, jeszcze bez nagłośniania, Alu już podejmuje po raz kolejny walkę o swój byt, wolność i podmiotowość. (Nasz2012/04)

Click for Poznan, Poland Forecast